Wszystko co powinieneś wiedzieć: od A do Z

Jak wyceniamy zabiegi? Co powinieneś zrobić, aby najlepiej zadbać o swoje zęby? Na wszystkie te pytania i inne znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Terapia implantologiczna jest najnowocześniejszą metodą przywracającą funkcję i estetykę po utracie zębów. Jeżeli macie państwo braki w uzębieniu to terapia implantologiczna jest metodą z wyboru.

Metoda ta polega na wszczepianiu jednegu lub kilku implantów ,które zastępują brakującego zęba/zęby stanowiąc podstawę pod przyszłe korony, mosty i ruchome protezy. Implantokorona eliminuje potrzebę szlifowania sąsiednich naturalnych zębów. Implantacja jest zabiegiem przeprowadzonym w warunkach ambulatoryjnych, do którego wykonania wystarczy znieczulenie miejscowe.

Implanty stanowią nowy standard w uzupełnianiu braków uzębienia.

  • Etap I – etap chirurgiczny to wprowadzenie odpowiedniego implantu w kość (zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym).
  • Etap II – etap protetyczny to wykonanie korony, mostu lub innej pracy protetycznej na wszczepionym implancie/implantach.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań wspólnie z lekarzem implantologiem określony zostanie harmonogram zabiegu implantacji. Po części zabiegu chirurgicznym niezbędna jest integracja implantu z kością, co zazwyczaj trwa min. 3 miesiące. Po tym czasie wprowadzana jest na okres około 2 tygodni tzw śruba gojąca, która formuje dziąsło wokół przyszłej korony. Ostatni etap to właściwa praca protetyczna, czyli założenie korony, mostu lub protezy.

Bezwzględnym przeciwskazaniem uniemożliwiającym przeprowadzenie zabiegu to radioterapia. Choroby metaboliczne (cukrzyca), choroby układowe przebiegające z obniżoną odpornością oraz zaburzenia hematologiczne, to jednostki chorobowe, które prawidłowo leczone nie są przeciwwskazaniem do implantacji. Brak higieny oraz nałogowe palenie tytoniu zwiększa ryzyko utraty implantu. Proces implantacji jest znacznie trudniejszy przy dużym zaniku tkanki kostnej.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest podstawową metodą postępowania w przypadku chorób miazgi zęba, a także chorób tkanek wokół wierzchołków korzeni. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) instrumentów endodontycznych. W nowoczesnej endodoncji do leczenia wykorzystuje się zaawansowane technologicznie urządzenia takie jak endometry, lupy zabiegowe, mikromotory endodontyczne oraz mikroskopy zabiegowe. Liczba koniecznych wizyt w leczeniu kanałowym uzależniona jest od poziomu komplikacji zabiegu. Jest to zazwyczaj kilka wizyt.

Erozja jest to proces rozpuszczania zębów pod wpływem kwasów pochodzących z diety, środowiska pracy czy układu pokarmowego. Kwasy pochodzące z pożywienia, kwaśne napoje, napoje izotoniczne czy niektóre doustne leki powodują obniżenie pH jamy ustnej (pH niektórych napojów: sok pomarańczowy – pH 3,1; mrożona herbata – pH 3,0; napoje gazowane – pH 2,6; napoje energetyczne – pH 3,4; musująca witamina C – pH 3,9). Także refluks i częste wymioty (ciąża, anoreksja, bulimia) przyczyniają się do znacznego spadku pH jamy ustnej. Utrata tkanek zęba w wyniku erozji jest nieodwracalna. Zaawansowane zmiany erozyjne zębów powinny być zrekonstruowane przy użyciu wypełnień kompozytowych lub uzupełnień protetycznych.

1-er
2-er

W naszym gabinecie leczymy u dzieci zęby mleczne oraz zęby stałe. Wykonujemy również profilaktyczne lakowanie zębów. Jest to zabieg polegający na zablokowaniu specjalnym preparatem, lakiem szczelinowym utwardzanym światłem, bruzd na powierzchni zęba.

Stosowanie szczoteczki do zębów stanowi jedynie połowę sukcesu w zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Przy jej pomocy docieramy tylko do 3 z 5 powierzchni naszych zębów. Do dwóch pozostałych (między zębami) dotrzemy jedynie przy użyciu nici dentystycznej. Stosowana regularnie i prawidłowo, jest skutecznym sposobem na utrzymanie higieny jamy ustnej, ochronę przed próchnicą i chorobami dziąseł.

Planując ciążę zadbaj o zdrowie jamy ustnej. W pierwszym trymestrze odwiedź stomatologa w celu sprawdzenia stanu zębów i dziąseł. Drugi trymestr to najkorzystniejszy okres dla przeprowadzenia planowanego leczenia zębów i zabiegów profilaktycznych.

Tak.  W trakcie ustalania zakresu prac oraz harmonogramu wizyt otrzymają Państwo informację dotyczącą całkowitego kosztu leczenia. Zawsze staramy się dobierać najbardziej optymalne rozwiązania finansowe.

Przyjmujemy płatności w gotówce.